Ogrzewanie podłogowe na podczerwień MAXECO
z gwarancją na 50 lat

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe które podobnie jak Słońce, działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Bez kotła i grzejników. To tylko cienkie taśmy z folii, które montowane są na podłodze, na ścianie albo w stropie. Folie MAXECO równomiernie ogrzewają powierzchnie i przedmioty w pomieszczeniu i zapewniają dużo lepsze poczucie komfortu cieplnego, niż powszechnie znane systemy grzewcze. Nadaje się do domów jednorodzinnych, mieszkań, pomieszczeń przemysłowych i komercyjnych.

Zadaj pytanie dotyczące folii MAXECO   O FOLIACH MAXECO   

 
maxeco ikona pohodli
Szybka i elastyczna regulacja temperatury. Pomieszczenie osiąga odpowiednią temperaturę do 15 minut
maxeco ikona cena
Oszczędna praca, zaoszczędzona energia, niskie koszty instalacji
maxeco ikona udrzba
Bez potrzeby konserwacji, długa żywotność, 50 lat gwarancji

Ciepło słońca u Ciebie w domu

Nasze folie grzewcze działają na zasadzie promieniowania, czyli dokładnie tak, jak działa na nas Słońce. Promieniowanie przenika przez całą przestrzeń i wytwarza naturalne i przyjemne ciepło.

 • Z przyjemnością będziecie chodzić boso
 • Dzieci będą się bawić na podłodze przez cały dzień i nie zmarzną
 • W pomieszczeniu będzie stała temperatura przez cały czas
maxeco uvod 800

Pobierz broszurę „7 rad dla poprawnego wyboru systemu ogrzewania”.

Dowiesz się z niej wszystkiego o systemach ogrzewania i zdecydujesz, jakie wybrać do swojego domu.

brozura 7 tipu

Říkáte si, že při dnešních cenách elektřiny nemůže být žádné topení využívající tuto energii výhodné? Topné fólie to však umí. Podívejte se, čím to je.

uvodni fotka k clanku zdrav ucinky 1200x540

Topné fólie MAXECO vynikají oproti jiným fóliím vlastnostmi, díky kterým ušetříte na spotřebě energie

1. Umí regulovat teplotu

Fólie upravují vytápění vždy podle aktuální okolní teploty. Když teplota klesá, výkon fólií stoupá a naopak. Navíc se výkon sníží ještě před samotným dosažením požadované teploty. Za zmínku také stojí, že v místech, kde je nějaký izolant – například nábytek, topí méně. Máte tak jistotu, že nikdy nedojde k přehřátí.

Prostřednictvím této samoregulace bude spotřeba elektrické energie o 10 až 15 % nižší, než je spotřeba u jiných typů fólií.  

2. Využívají k šíření tepla sálání

Každý druh topení má jiný způsob šíření tepla, liší se podíl sálání a konvekce. U radiátorů převládá konvekce, u topných fólií sálání. To znamená, že nedochází prvně k ohřevu vzduchu v místnosti, ale ohřívají se rovnou předměty, osoby či jiné povrchy a až poté vzduch.

Díky tomu pociťujete teplo jinak, intenzivněji. A proto je možné vytápět na nižší teplotu, zhruba o 2 až 3 stupně Celsia méně, než jste zvyklí. Na tepelném komfortu to však nic nezmění a doma se budete cítit stejně příjemně.  

Více o principu sálání a jeho benefitech se můžete dočíst v tomto článku

3. Nepotřebují žádný extra servis

Topné fólie MAXECO nevyžadují žádnou údržbu ani revize. Je to dáno jednoduchostí jejich montáže a díky velmi malému množství potřebných součástí systému. Fólie se instalují do konstrukce podlahy pod vrstvu betonu nebo anhydritu nebo různé podlahové dílce. A k jejich regulaci potřebujete jen termostat, případně aplikaci v telefonu. Životnost topných fólií je navíc srovnatelná s životností samotného domu. A to bez nutnosti výměny jakýchkoliv částí. Z dlouhodobého hlediska je tak úspora velmi znatelná.  

4. Mají nízké pořizovací náklady

Instalace topných fólií vás nebude stát majlant. A to hned z několika důvodů. Není nutné mít technickou místnost, ale ani speciální stavební připravenost. Rychlost montáže v rodinném domě je 1-2 dny.  

A teď nechme mluvit čísla. V praxi si na dvou realizacích ukážeme, kolik skutečně protopíte.

Dům 4+KK postavený v horské oblasti

Tento dům má obytnou výměru 158 m2. Topení prostřednictvím topných fólií MAXECO využívají majitelé již čtrnáct let. Za tuto dobu nebyl nutný jediný servisní zásah. Za rok protopí průměrně 14 750 Kč. Více o této realizaci se dočtete zde.  

Dům 5+KK na jižní Moravě

Zděný bungalov o výměře 218 m2. Majitelé si nechali instalovat podružný elektroměr, aby měli o výdajích za topení přehled. Spotřeba je příjemně překvapila. Za rok protopí průměrně 13 450 Kč. Část spotřeby navíc pokrývají fotovoltaické panely, které jsou instalovány na střeše. Podívejte se na podrobnosti této realizace.  

Nechce se vám tomu věřit? Každému našemu klientovi nabízíme možnost instalace podružného elektroměru zdarma. Ten měří spotřebu elektrické energie, která je využita výlučně pro vytápění. Není tak nic snazšího než se na vlastní oči přesvědčit. 

TIP NA ZÁVĚR: Nepodceňujte zateplení

Investice do zateplení domu se dle měření opravdu vyplatí. Zateplený objekt má vždy nižší provozní náklady. Pamatujte na to i při rekonstrukci. 

 Autor: Eva Kubíčková

Ogrzewanie, które korzystnie wpływa na stan zdrowia

 • Ciepło optymalne biologicznie

  Technologia promieniowania podczerwieni jest najbardziej naturalna dla organizmu człowieka i wpływa pozytywnie na zdrowie.

 • Oczyszcza powietrze w pomieszczeniu

  Przy promieniowaniu podczerwonym powietrze nasyca się anionami, które niszczą wirusy i bakterie. Im zawartość anionów w powietrzu jest większa, tym lepsza jest jakość tego powietrza i lepiej się nam oddycha.

 • Idealne dla alergików

  Technologia promieniowania nie zwiększa przepływu powietrza w domu. Kurz nie wiruje i powietrze nie przesusza się.

 • Przeciwdziałanie pleśni

  Promieniowanie uniemożliwia wytrącanie się pary wodnej zawartej w powietrzu, powietrze nigdy nie jest cieplejsze od ścian w pomieszczeniu. To skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni.

  O folię grzewczą MAXECO nie musisz się troszczyć przez cały okres żywotności

  Żywotność systemu grzewczego MAXECO można porównać z żywotnością kabli miedzianych w domowej instalacji elektrycznej, której generalnie nie wymienia się. Ponadto nie są konieczne żadne okresowe rewizje systemu albo serwis okresowy.

  • Gwarancję 50 lat na instalacje w warstwie betonu albo jastrychu.
  • Gwarancję 15 lat na pozostałe warianty instalacji – pod warstwą podłogi albo pod powierzchnią ścian i stropów.
  • Brak wymaganego serwisu i konserwacji przez cały czas żywotności

  Zapytaj o więcej

  maxeco uvod zivotnost 800

  Pobierz broszurę „7 rad dla poprawnego wyboru systemu ogrzewania”.

  Dowiesz się z niej wszystkiego o systemach ogrzewania i zdecydujesz, jakie wybrać do swojego domu.

  brozura 7 tipu

  Jak odbywa się współpraca z MAXECO?

  1.

  Zapytanie
  ofertowe

  Najpierw wypełniasz i wysyłasz do nas formularz ofertowy przez stronę maxeco.info. My odezwiemy się najpóźniej w następnym dniu roboczym.

  2.

  Oferta
  wstępna

  Telefonicznie sprecyzujemy zlecenie i bezpłatnie przygotujemy wstępną ofertę.

  3.

  Osobiste
  spotkanie

  Planujemy spotkanie i ewentualne oględziny obiektu. Zbieramy informacje, w jaki sposób obiekt będzie wykorzystywany, dzięki czemu możemy następnie zaproponować odpowiednie rozwiązanie technologiczne.

  4.

  Gotowa oferta
  cenowa

  Do opracowania finalnej oferty musimy uzyskać dane o stratach ciepła i poznać rzut poziomy obiektu. Częścią oferty jest też sposób sterowania ogrzewaniem.

  5.

  Podpisanie
  umowy

  Po akceptacji naszej oferty podpisujemy umowę, w której jest ustalony termin montażu, sposób płatności i wysokość zaliczki. Po opłaceniu zaliczki przekazujemy projekt gotowego systemu.

  6.

  Montaż
   

  Bezpośrednio przed montażem odbywa się kontrola miejsca montażu pod kątem wymagań systemu MAXECO. Właściwy montaż trwa 1-2 dni. Po jego zakończeniu szkolimy z obsługi systemu i wręczamy instrukcję w postaci pisemnej.