Ogrzewanie podłogowe na podczerwień MAXECO
z gwarancją na 50 lat

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe które podobnie jak Słońce, działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Bez kotła i grzejników. To tylko cienkie taśmy z folii, które montowane są na podłodze, na ścianie albo w stropie. Folie MAXECO równomiernie ogrzewają powierzchnie i przedmioty w pomieszczeniu i zapewniają dużo lepsze poczucie komfortu cieplnego, niż powszechnie znane systemy grzewcze. Nadaje się do domów jednorodzinnych, mieszkań, pomieszczeń przemysłowych i komercyjnych.

Zadaj pytanie dotyczące folii MAXECO   O FOLIACH MAXECO   

 
maxeco ikona pohodli
Szybka i elastyczna regulacja temperatury. Pomieszczenie osiąga odpowiednią temperaturę do 15 minut
maxeco ikona cena
Oszczędna praca, zaoszczędzona energia, niskie koszty instalacji
maxeco ikona udrzba
Bez potrzeby konserwacji, długa żywotność, 50 lat gwarancji

Ciepło słońca u Ciebie w domu

Nasze folie grzewcze działają na zasadzie promieniowania, czyli dokładnie tak, jak działa na nas Słońce. Promieniowanie przenika przez całą przestrzeń i wytwarza naturalne i przyjemne ciepło.

 • Z przyjemnością będziecie chodzić boso
 • Dzieci będą się bawić na podłodze przez cały dzień i nie zmarzną
 • W pomieszczeniu będzie stała temperatura przez cały czas
maxeco uvod 800

Pobierz broszurę „7 rad dla poprawnego wyboru systemu ogrzewania”.

Dowiesz się z niej wszystkiego o systemach ogrzewania i zdecydujesz, jakie wybrać do swojego domu.

brozura 7 tipu

Při čtení zpráv ze světa vás mrazí a obáváte se, že příští topnou sezonu utratíte za topení majlant, pokud budete mít vůbec čím topit? Připravte se raději už nyní.

uvodni fotka k clanku zdrav ucinky 1200x540

Nejlevnější topení?

Ceny plynu a elektřiny se stále mění. Nejprve vyletěla nahoru elektřina a nyní je nejasná budoucnost plynu, do hry navíc vstupuje i snižování dotací na plyn a omezení vytápění plynem v celé EU do roku 2040. Pokud tedy máte doma plynové topení, možná si říkáte, jak se na nadcházející sezonu připravit. Ideální je mít záložní plán, tedy přesněji záložní topení.

Jak ušetřit za topení?

Zkuste to s topnými fóliemi MAXECO. Elektřina vám ale nepřijde jako dobré řešení a říkáte si, že je to oproti plynu jako z bláta do louže? Je důležité zmínit, že topné fólie fungují na jiném principu než třeba elektrický kotel. A díky tomu se jedná o jedno z nejlevnějších vytápění domů a bytů, které dnes na trhu najdete.

Pojďme se podívat na srovnání topných fólií s plynem:

Topné fólie vytápějí efektivněji než plyn. Je to dáno tím, že fungují na principu sálání (ohřívají se rovnou předměty a osoby), kdežto plynové topení využívá většinou konvekci (ohřívá vzduch v místnosti). Proces dodávky tepla je u plynu delší a jeho využití méně efektivní.

Systém plynového topení má větší technologické i prostorové nároky. Musíte někam umístit kotel, radiátory a pravidelně provádět revizi a dodržovat legislativu. Topné fólie nic z toho nepotřebují. Stačí jen termostat, případně mobilní aplikace. Nic víc.

Jednoduchá instalace topných fólií. I do rozlehlejších prostor zabere kompletní montáž jen jeden až dva dny. V případě plynového topení je spuštění systému náročnější na čas a komplikovanější i na údržbu. Tu u topných fólií řešit nemusíte vůbec a navíc máte záruku na 50 let.

Topné fólie můžete přesně regulovat. V každé místnosti si upravíte teplotu tak, jak potřebujete, protože se jedná o oddělené topné okruhy s vlastním termostatem. U plynových kotlů je jednak pomalejší reakce topného systému na zadané změny a regulovat jde pouze to, zda topí, nebo netopí.

Jaké jsou roční náklady na topení?

Pokud váháte, podívejte se na příklady realizací topných fólií, které jsou v provozu již několikátou topnou sezonu. Jako příklad můžeme zmínit jednu z prvních realizací, která proběhla již v roce 2007. Jedná se o bungalov o výměře zhruba 160 m2. Roční spotřeba elektřiny na topení nepřesáhla 5 700 kWh, což při ceně elektřiny 3,8 Kč za kWh vychází na 21 700 Kč. Za celou dobu fungování navíc nebyl nutný jediný servisní zásah.

Máte čerstvě po rekonstrukci?

Razítko na vaší kolaudaci ještě ani nestihlo zaschnout a vy už litujete toho, že jste vsadili na plynové topení? Nevěste hlavu, řešení máme i pro vás, aniž byste museli kopnout do podlahy. Kromě fólií do podlahy vám můžeme nabídnout také infra panely, které umístíme na strop či stěny. Fungují na stejném principu jako fólie a vytápění je tedy stejně příjemné a efektivní. Montáž je velmi jednoduchá a další servis není třeba.

Pojďme to probrat

Vaše otázky, pochybnosti i detaily instalace právě ve vaší nemovitosti spolu můžeme nezávazně probrat. Stačí, když vyplníte kontaktní formulář, a my se vám ozveme.

 Autor: Jaroslav Kubiesa

Ogrzewanie, które korzystnie wpływa na stan zdrowia

 • Ciepło optymalne biologicznie

  Technologia promieniowania podczerwieni jest najbardziej naturalna dla organizmu człowieka i wpływa pozytywnie na zdrowie.

 • Oczyszcza powietrze w pomieszczeniu

  Przy promieniowaniu podczerwonym powietrze nasyca się anionami, które niszczą wirusy i bakterie. Im zawartość anionów w powietrzu jest większa, tym lepsza jest jakość tego powietrza i lepiej się nam oddycha.

 • Idealne dla alergików

  Technologia promieniowania nie zwiększa przepływu powietrza w domu. Kurz nie wiruje i powietrze nie przesusza się.

 • Przeciwdziałanie pleśni

  Promieniowanie uniemożliwia wytrącanie się pary wodnej zawartej w powietrzu, powietrze nigdy nie jest cieplejsze od ścian w pomieszczeniu. To skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni.

  O folię grzewczą MAXECO nie musisz się troszczyć przez cały okres żywotności

  Żywotność systemu grzewczego MAXECO można porównać z żywotnością kabli miedzianych w domowej instalacji elektrycznej, której generalnie nie wymienia się. Ponadto nie są konieczne żadne okresowe rewizje systemu albo serwis okresowy.

  • Gwarancję 50 lat na instalacje w warstwie betonu albo jastrychu.
  • Gwarancję 15 lat na pozostałe warianty instalacji – pod warstwą podłogi albo pod powierzchnią ścian i stropów.
  • Brak wymaganego serwisu i konserwacji przez cały czas żywotności

  Zapytaj o więcej

  maxeco uvod zivotnost 800

  Pobierz broszurę „7 rad dla poprawnego wyboru systemu ogrzewania”.

  Dowiesz się z niej wszystkiego o systemach ogrzewania i zdecydujesz, jakie wybrać do swojego domu.

  brozura 7 tipu

  Jak odbywa się współpraca z MAXECO?

  1.

  Zapytanie
  ofertowe

  Najpierw wypełniasz i wysyłasz do nas formularz ofertowy przez stronę maxeco.info. My odezwiemy się najpóźniej w następnym dniu roboczym.

  2.

  Oferta
  wstępna

  Telefonicznie sprecyzujemy zlecenie i bezpłatnie przygotujemy wstępną ofertę.

  3.

  Osobiste
  spotkanie

  Planujemy spotkanie i ewentualne oględziny obiektu. Zbieramy informacje, w jaki sposób obiekt będzie wykorzystywany, dzięki czemu możemy następnie zaproponować odpowiednie rozwiązanie technologiczne.

  4.

  Gotowa oferta
  cenowa

  Do opracowania finalnej oferty musimy uzyskać dane o stratach ciepła i poznać rzut poziomy obiektu. Częścią oferty jest też sposób sterowania ogrzewaniem.

  5.

  Podpisanie
  umowy

  Po akceptacji naszej oferty podpisujemy umowę, w której jest ustalony termin montażu, sposób płatności i wysokość zaliczki. Po opłaceniu zaliczki przekazujemy projekt gotowego systemu.

  6.

  Montaż
   

  Bezpośrednio przed montażem odbywa się kontrola miejsca montażu pod kątem wymagań systemu MAXECO. Właściwy montaż trwa 1-2 dni. Po jego zakończeniu szkolimy z obsługi systemu i wręczamy instrukcję w postaci pisemnej.